Plastyka powiek – spojrzenie wyraziste, oczy większe a twarz napięta

0
599
Plastyka powiek

Oczy w znaczący sposób warunkują wygląd twarzy. Ich mankamenty przyciągają uwagę i obniżają walory estetyczne. Cienie pod oczami i opadające powieki świadczyć mogą o dużym zmęczeniu lub upływie lat. Może to być również efekt niektórych chorób lub też uwarunkowań genetycznych. Na szczęście można temu zaradzić. Osobom z takimi problemami naprzeciw wychodzi medycyna estetyczna, a konkretnie plastyka powiek. Pozwala ona na uzyskanie promiennego, zdrowego wyglądu, przy jednoczesnym odmłodzeniu twarzy.

Plastyka powiek a młodszy wygląd

Korekcja powiek nazywana jest w medycynie blefaroplastyką. Dzięki niej możliwe staje się dziś usunięcie różnego rodzaju defektów, jak np. zwisająca luźno skóra powiek czy też przepukliny tłuszczowe, zlokalizowane w dolnej powiece. Zabieg, pozwalający na usunięcie tego typu problemów, jest krótki i prosty, a jego efekty zdumiewające. Dzięki blefaroplastyce twarz zmienia się całkowicie, odzyskując młody, zdrowy wygląd. Warto wiedzieć jednak, że tego typu efektów spodziewać można się dopiero kilka tygodni po zabiegu. Wcześniej skóra wygląda znacznie gorzej, niż przed ingerencją chirurgiczną. Sytuacja ta jednak dynamicznie się zmienia, a końcowe efekty z pewnością wynagradzają początkowe niedogodności.

Zabiegowi, jakim jest operacja opadających powiek, poddają się różne osoby, niezależnie od wieku. Skóra wokół oczu jest bowiem wyjątkowo cienka, a proces starzenia rozpoczyna się średnio w wieku 30 lat. Skóra zaczyna wówczas tracić elastyczność, co skutkuje jej opadaniem. Tym sposobem wokół oczu pojawia się sieć nieestetycznych zmarszczek, worki i cienie, psujące wygląd twarzy. Takie problemy zwalcza blefaroplastyka, przywracając twarzy naturalny, młody wygląd i poprawiając wygląd górnych i dolnych powiek.

Warto zaufać profesjonalistom, by mieć pewność satysfakcji z osiągniętych rezultatów. I tak, plastyka powiek w Derm Estetyka w Gdańsku, czyli Gabinecie Medycyny Estetycznej, przeprowadzana jest przez najlepszych fachowców, dzięki którym skóra odzyskuje młody wygląd, a my pozbywamy się nieestetycznych problemów i kompleksów z tym związanych.

Korzyści, płynące z operacji opadającej powieki

Efekty, płynące z operacji opadających powiek z pewnością zaskakują niejednego sceptyka tego typu rozwiązań. Są one widoczne już z dużego dystansu i poprawiają znacząco wygląd osoby, która zdecydowała się poddać zabiegowi. Blefaroplastyka przywraca wyrazistość spojrzenia i odpowiednie napięcie skóry, odmładzając ją. Co ważne, skutkiem zabiegu jest również poprawa widzenia, która z kolei buduje komfort codziennego funkcjonowania, likwidując przeszkody w zakresie uprawiania różnego rodzaju sportu czy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jak walczyć z opadającymi powiekami?

Chirurgia estetyczna mocno rozwinęła się w ostatnich latach. Dzięki temu istnieje cała gama możliwości, związanych z walką o zdrowy, naturalny wygląd. Sytuacja ta dotyczy również opadających powiek. Postęp technologiczny warunkuje również zastosowanie innowacyjnych technologii, pozwalających uzyskać spektakularne efekty. A wszystko to bez konieczności skomplikowanych ingerencji chirurgicznych i wydłużającego się okresu rekonwalescencji. Blefaroplastyka również może przybierać różne formy, różniące się między sobą długością utrzymywania się efektów oraz inwazyjnością.

Dodatkowym atutem będzie z pewnością skrócony do minimum czas rekonwalescencji, który przebiega na ogół zupełnie bezproblemowo. Dzięki temu powrót do pełnej sprawności następuje stosunkowo szybko, a zdrowym wyglądem można się cieszyć jeszcze przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here