Kosmetyki nie testowane na zwierzętach do makijażu

0
2465
Kosmetyki nie testowane na zwierzętach do makijażu

Trend cruelty free, ku uciesze miłośników zwierząt, jest coraz bardziej widoczny na rynku beauty. Z czystym sumieniem można kupować już nie tylko kosmetyki pielęgnacyjne, ale również te przeznaczone do makijażu. Przed zakupami warto jednak upewnić się, czy wybrana marka jest na pewno w pełni etyczna – w końcu nie chcemy, aby okrutne testy na zwierzętach były finansowane z naszej kieszeni. Firmy kosmetyczne, co do których nie mamy pewności, najlepiej sprawdzić w wiarygodnych źródłach, na przykład na blogach Happy Rabbit oraz Logical Harmony.

Kosmetyki nie testowane na zwierzętach, czyli jakie?

Jeśli marka kosmetyczna ma zostać uznana za wolną od okrucieństwa, składniki jej produktów nie mogą być testowane na zwierzętach na żadnym etapie produkcji. To jednak nie wszystko. Firma cruelty free nie tylko nie może sama prowadzić testów, ale również zlecać ich innym podmiotom, sprzedawać swoich kosmetyków w Chinach (z wyjątkiem Makau i Hongkongu) oraz podlegać pod koncern, który uznaje takie praktyki. Wielu osobom wydaje się, że skoro w Europie obowiązuje zakaz testów na zwierzętach, to wszystkie kosmetyki można kupować z czystym sumieniem. Niestety rzeczywistość jest bardziej skomplikowana, a duże firmy mają swoje laboratoria również poza Europą.

Gdzie szukać kosmetyków cruelty free?

Bardzo ważne jest sprawdzenie marki w rzetelnym źródle, np. na blogach Happy Rabbit i Logical Harmony oraz grupie „Kosmetyki bez okrucieństwa” na Facebooku. Warto także dodać, że posty w mediach społecznościowych, w których duże marki „dementują” informacje o prowadzeniu przez nie testów, nie są wiarygodne. Żadna marka nie przyzna się do tej okrutnej praktyki. Innym sposobem jest sprawdzenie, czy ma ona swoje sklepy w Chinach, np. za pośrednictwem jej strony internetowej.

Kosmetyki nie testowane na zwierzętach do makijażu – marki polskie i zagraniczne

Kosmetyki nie testowane na zwierzętach cruelty free obfitują w taki wybór, że nawet osoby, które do tej pory nie wyobrażały sobie rezygnacji z ulubionych kosmetyków testowanych na zwierzętach, znajdą dla nich etyczne zamienniki. Oto przykłady firm cruelty free produkujących kosmetyki do makijażu, które mają w swojej ofercie również produkty wegańskie, czyli niezawierające żadnych składników pochodzenia zwierzęcego: Felicea, Ecocera, Amilie minerals, Kobo, My secret, Gosh, Pierre rene, Essence, Catrice, Ecolore, Biochemia urody, Lush, Glamshop, Pur, Hean, The Balm, Lily Lolo, Nabla, E.L.F Cosmetics, Puro bio, Neve Cosmetics, Colourpop, Everyday Minerals, Emani.

Wśród marek nietestujących na zwierzętach znajdują się również luksusowe, jak na przykład Mar Jacobs Beauty, Kat von D, Zoeva czy Lime Crime. Produkty cruelty free można zatem z łatwością znaleźć zarówno w perfumeriach, jak i drogeriach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here