Niestabilność stawów lub zwyrodnienia mogą być przyczyną bardzo dużego bólu. Ten ostatni jest zresztą bardzo wyraźnym sygnałem, który powinien nas skłonić do wizyty w gabinecie lekarskim. Tylko lekarz ortopeda potrafi poprzez zlecenie odpowiednich badań diagnostycznych ocenić stan uszkodzeń tkanek i zalecić odpowiednią metodę leczenia. Wykwalifikowani specjaliści są dostępni w Centrum Medycznym Gamma przez cały tydzień. Nie ma tu kolejek, a zarejestrowanie się na wizytę możliwe jest telefonicznie lub online. Punkt ten jest bardzo ceniony przez pacjentów, ponieważ mają oni dostęp do wielu poradni specjalistycznych, szpitala, gdzie wykonuje się zabiegi, a także sal rehabilitacyjnych.
Lekarz ortopeda leczy choroby nadgarstka
Najważniejsze dla każdego pacjenta jest to, aby nie zgłosić się do lekarza specjalisty zbyt późno. Wczesne zwrócenie uwagi na problem daje bardzo duże szanse na skuteczne wyleczenie i pełen powrót do zdrowia. Są zresztą grupy schorzeń, które obecnie z uwagi na prowadzony tryb życia występują coraz częściej. Coraz większa ilość osób zaczyna uprawiać amatorsko sporty takie jak bieganie lub gra w tenisa. Poza tym trudno znaleźć zawód, w którym nie musielibyśmy spędzać długich godzin przed komputerem. W konsekwencji może to odczuć bardzo nadgarstek.
Jeżeli górne kończyny zaczynają dawać znać o sobie w postaci bardzo intensywnego bólu, może się okazać, że występuje zapalenie nadgarstka lub niestabilność stawu promieniowo łokciowego dalszego. W takiej sytuacji niezbędna może być do wykonania artroskopia nadgarstka. Inne jednostki chorobowe to zespół cieśni kanału nadgarstka lub ucisk na nerw łokciowy. Zawsze jednak ostatecznie lekarz specjalista będzie podejmować decyzję, czy leczenie będzie wymagać wykonania zabiegu, czy też zaleca się leczenie zachowawcze i rehabilitację.
Kiedy lekarz ortopeda zaleca wykonanie zabiegu?
Jest bardzo dużo różnych stanów chorobowych określanych jako patologie w obszarze narządu ruchu. Niejednokrotnie bardzo trudno jest specjaliście ocenić na podstawie wywiadu i podstawowego badania podczas pierwszej wizyty, czy stan chorobowy jest poważny. Dlatego lekarz ortopeda najczęściej zaleca wykonanie diagnostyki obrazowej.
Wówczas na zdjęciu rentgenowskim lub po badaniu tomografem komputerowym wyraźnie widać, jak duży jest zakres zmian i czy występuje poważny stan zapalny. Problemem mogą być wady postawy lub zwyrodnienia, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Zalecane mogą być procedury operacyjne, które realizuje jej chirurg ortopeda, czyli traumatolog.