W jaki sposób uśmierzyć ból po stłuczeniu?

0
922
maść na stłuczenia.

Wystarczy chwila nieuwagi i człowiek może przewrócić się nawet na prostej drodze. Mówi się także, że wypadki najczęściej zdarzają się w domu. Poślizgnąć się można na schodach, czy na mokrej podłodze. Można także spaść z krzesła, wieszając firankę. O ile miało się szczęście i taki upadek nie przyniósł gorszych następstw, to skończy się na stłuczeniu ręki i nogi. Warto mieć wówczas pod ręką maść na stłuczenia. Takie preparaty dostępne są w aptekach. Maści na stłuczenia można kupić bez recepty. Substancje zawarte w maściach na stłuczenia skutecznie niwelują nieprzyjemny ból. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby stosować je regularnie i przez odpowiednio długi czas. Jakie są zasady aplikacji? O tym przeczytać można na ulotce, która powinna być dołączona do każdego opakowania z taką maścią.

Pierwsza pomoc przy niewielkich stłuczeniach – o czym trzeba pamiętać?

Zwykłe stłuczenie, choć z pozoru bardzo niegroźne, może okazać się dolegliwością, która będzie bardzo bolesna. Skutki stłuczenia ręki czy nogi mogą utrzymywać się przez dłuższy czas. Chcąc ograniczyć nieprzyjemne dolegliwości, można stosować maść na stłuczenia. Mocne stłuczenie możesz poznać po tym, że w miejscu, w które się uderzyłeś, pojawi się siniak. Miejsce to będzie także bolesne. Może wystąpić zniekształcenie stawu. Jeżeli stosowanie maści na stłuczenia nie przyniesie żadnej poprawy, wówczas konieczna stanie się konsultacja lekarska. Po tym, jak dojdzie do stłuczenia, możesz na obolałe miejsce zastosować zimny okład. Dzięki temu dojdzie do obkurczenia niewielkich naczyń krwionośnych i pojawiający się wysięk, może być mniejszy. Jeżeli mimo wszystko odczuwasz dokuczliwy ból, wówczas konieczne będzie zastosowanie dobrej jakości maści na stłuczenia.

Czy każde stłuczenie trzeba konsultować z lekarzem?

Jeżeli uderzysz się w rękę czy nogę i pojawi się bolesny siniak, to z takimi objawami nie musisz iść do lekarza. Powinna pomóc maść na stłuczenia. Jeżeli jednak podejrzewasz, że w wyniku upadku, mogło dojść do zwichnięcia stawu, nie możesz poruszać obolałą kończyną lub siniak, który pojawia się w wyniku urazu, jest bardzo rozległy, to samo zastosowanie maści na stłuczenia, może być niewystarczające. Podobnie, gdy miejsce posmarowane maścią na stłuczenia, co prawda boli mniej, jednak dolegliwości towarzyszące (np. częściowe ograniczenie ruchomości) utrzymują się, to także warto wybrać się do lekarza, aby ocenił, czy nie doszło przypadkiem do poważniejszego urazu. Niekiedy może zaistnieć konieczność wykonania dodatkowych badań, np. prześwietlenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here