Płytki 3D, trójkątne i heksagonalne. Nowoczesne wzornictwo w klasycznych wystrojach wnętrz

0
447

Podejmując decyzję o tym, w jaki sposób będziemy wykańczać poszczególne pomieszczenia, musimy zwracać uwagę między innymi na takie drobiazgi, jak kształty płytek układanych na podłodze lub ścianie. Do klasyki należą już kafle kwadratowe i prostokątne, jednak oprócz nich możemy spotkać się także z całym szeregiem innych propozycji. Przyjrzyjmy się bliżej najciekawszym.

Płytki trójkątne

Pierwszym rodzajem płytek ceramicznych, które możemy wykorzystać w stylizacji mieszkania lub domu, są płytki trójkątne. Tego rodzaju płytki są idealne do tworzenia niepowtarzalnych aranżacji, w których każdy detal ma znaczenie. Mogą stanowić główny element wystroju wnętrza, jeśli na przykład zostanie z nich zbudowana cała ściana. Mogą jednak być też dodatkiem, który urozmaici wygląd pomieszczenia. Wówczas warto ułożyć z nich oczekiwany wzór lub pokryć nimi tylko fragment powierzchni.

Płytki heksagonalne

Druga ciekawa propozycja to płytki heksagonalne, które przypominają plaster miodu. Już sam ich kształt sprawia, że świetnie prezentują się w luksusowych pomieszczeniach, w których mogą występować samodzielnie albo towarzyszyć innym kaflom. Kojarzą się nam często z nietypowymi stylizacjami, które już od pierwszego spojrzenia przyciągają uwagę.

Płytki heksagonalne i trójkątne w niesamowitych odcieniach do strefy relaksu

Płytki ceramiczne są szczególnie często wykorzystywane w łazienkach i pokojach kąpielowych, w których przede wszystkim pełnią funkcję ochronną. Są odporne na działanie wody i wilgoci, a także łatwe do czyszczenia z resztek mydła. Dzięki temu mogą zabezpieczyć powierzchnie pionowe i poziome przed zachlapaniem, a ich wygląd przez długi czas pozostaje niezmienny i zachwycający.

Decydując się na wybór płytek w ciekawych kształtach do łazienki, możemy dzięki nim stworzyć prawdziwą strefę relaksu. Dodajmy jeszcze tylko odpowiedni kolor, który będzie przyciągał uwagę i kierował nasz wzrok właśnie w wyróżnione miejsce. Może to być na przykład ta część pomieszczenia, w której znajduje się wanna.

Jakiego koloru warto użyć? Wszystko zależy od całej stylizacji. Intrygujące pomysły to między innymi metalicznie opalizujące srebro, ciepłe złoto, eteryczna biel czy zachwycająca, klasyczna czerń. Również połączenie niektórych z nich może wypadać bardzo ciekawie, prowadząc do stworzenia najlepszego zakątka do relaksu w całym domu.

Płytki trójwymiarowe

Klasyczne płytki ceramiczne mają charakter dwuwymiarowy. Cechuje je długość i szerokość, które wpływają na ich ustawienie względem siebie. Jednocześnie tworzą zupełnie płaską powierzchnię na ścianie lub na posadzce.

Coraz częściej jednak ściany zaczynamy ozdabiać innym rodzajem płytek: kafelkami trójwymiarowymi (3D). Posiadają one krzywizny, wypukłości i niższe partie, dzięki którym ich struktura nie jest płaska. Ułożone na ścianie tworzą więc większe i mniejsze “szczyty” oraz zagłębienia. Taki efekt sprawia, że światło inaczej rozprasza się na poszczególnych płytkach i ich partiach, dając piękne refleksy i uwypuklając strukturę kafli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here