Zakład krawiecki to dobry pomysł na dochodowy biznes

0
971
Zakład krawiecki to dobry pomysł na dochodowy biznes

Wielu z nas pamięta jeszcze czasy kiedy zakładów krawieckich było więcej niż sklepów odzieżowych. W latach 90. XX wieku, gdy Polska otworzyła się na handel zagraniczny, na nasz rynek napłynęło mnóstwo stosunkowo niedrogiej odzieży. Większość krawcowych musiała niestety zamknąć swoje biznesy. W ostatnich kilku latach można jednak zauważyć trwałą zmianę myślenia konsumentów, która sprzyja powstawaniu punktów usług krawieckich.

Właściwa lokalizacja zakładu krawieckiego

Na pewno każdy zauważył jak dużą popularnością cieszą się sklepy z odzieżą używaną. Co ciekawe, z ich oferty bardzo chętnie korzystają osoby o wysokim statusie społecznym. Wynika to z faktu, że taka odzież charakteryzuje się zdecydowanie lepszą jakością i oryginalnym stylem. Poza tym, zarówno panowie, jak i panie sprzedają swoją odzież przez portale internetowe i sprzedażowe. Bardzo często zdarza się, że zakupione kreacje wymagają wykonania różnego typu poprawek.

Osoby, które potrafią szyć i chcą rozpocząć prowadzenie własnego biznesu, mogą z powodzeniem otworzyć swój zakład krawiecki. Ważne jest jednak opracowanie chociażby najbardziej podstawowego biznesplanu, w tym zastanowienie się nad odpowiednią lokalizacją. Praktyka pokazuje, że największą popularnością klientów, cieszą się miejsca, przy których można bezpiecznie zaparkować samochód. Dobrym pomysłem może być zatem wynajęcie lokalu na dużym osiedlu mieszkaniowym lub w galerii handlowej.

Wyposażenie meblowe zakładu krawieckiego

Nie mniej ważne od lokalizacji są wyposażenie i wystrój zakładu krawieckiego. Jeśli lokal posiada witrynę, to warto zadbać o to, aby była miła dla oka i od razu kojarzyła się z prowadzoną działalnością. Elementem wystroju może być, na przykład stara maszyna, manekin z ostatnio uszytą kreacją, bele z tkaninami lub oryginalnie rozłożone akcesoria krawieckie, np. guziki, igły, szpilki, centymetry.

Z kolei we wnętrzu lokalu powinno znajdować się miejsce nazywane recepcją, stół do pracy oraz fotel lub kanapa, na której klienci mogą poczekać na swoją kolej. We współczesnym zakładzie krawieckim warto eksponować atrybuty zawodowe. Klienci chętnie podpatrują na jakiej maszynie pracuje załoga. Mile widziane są także szafy z materiałami, stojaki na wieszaki, manekiny i tym podobne gadżety.

Wybór odpowiedniej maszyny do szycia

Z kolei dla osoby, która prowadzi zakład krawiecki, najistotniejszą kwestią powinien być wybór odpowiedniej maszyny. To przecież od jej funkcjonalności zależą efekty pracy oraz jej szybkość. Warto przejrzeć katalog produktów sklepu Szyj.pl i wybrać swój własny, idealny model maszyny do szycia Brother. Marka ta od lat uważana jest za jedną z najlepszych na rynku. W sprzedaży dostępne są różne modele urządzeń do szycia, w tym maszyny mechaniczne i komputerowe, a także owerloki, covery i hafciarki.

Osobom posiadającym doświadczenie w szyciu i przeróbce odzieży z całą pewnością spodoba się maszyna do szycia Brother A150, która posiada aż 150 programów ściegowych (w tym ściegi użytkowe, kryte, elastyczne, owerlokowe i ozdobne). Model ten pozwala, między innymi na: automatyczne obszywanie dziurek, płynną regulację szerokości i długości ściegów, wyszywanie liter i cyfr. Urządzenie wyposażono ponadto w: zewnętrzny obcinacz nitek, wbudowany szpulownik i nawlekacz igły, chwytacz rotacyjny, wolne ramię, 7-punktowy mechanizm transportu, przycisk start-stop, funkcję lustrzanego odbicia ściegów, oświetlenie pola pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here