3 rzeczy, o których musisz wiedzieć, zanim kupisz pierścionek zaręczynowy

0
515

Wyobraź sobie, że wybierasz najpiękniejszy i najdroższy pierścionek zaręczynowy, na jaki możesz sobie pozwolić, a podczas zaręczyn okazuje się, że wszystko jest nie tak, jak planowałeś. Pierścionek jest za mały i nie możesz wcisnąć go na palec wybranki, a na jej twarzy zauważasz, że nie jest to ten, o którym zawsze marzyła. Jak uniknąć podobnej sytuacji? Wbrew pozorom to nietrudne, wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami.

1. Zanim wybierzesz pierścionek zaręczynowy, poznaj dobrze gust swojej wybranki

Wielu mężczyzn obawia się tego, że nie trafi w gust swojej przyszłej narzeczonej. Jeśli zaczniesz przygotowania do zakupu odpowiednio wcześniej, będziesz w stanie określić doskonale, jaki pierścionek zaręczynowy spodoba się Twojej wybrance

Przede wszystkim obserwuj ją bacznie – to, jaką nosi biżuterię, powie Ci bardzo wiele na temat jej upodobań. Czy jest to głównie srebro, czy złoto? Woli skromne formy, czy bogate zdobienia? Na tej podstawie określ wytyczne, które będziesz brał pod uwagę podczas wyboru.

Jeśli masz możliwość, zaaranżuj nieco wcześniej (i bardzo dyskretnie!) odwiedziny w jednym ze sklepów jubilerskich. Niby przypadkiem zatrzymajcie się podczas zakupów w galerii handlowej przed witryną, żeby pooglądać biżuterię. Być może coś wpadnie Wam w oko.

I przede wszystkim – słuchaj uważnie swojej wybranki. Kobiety bardzo często otwarcie sugerują, jakie pierścionki zaręczynowe im się podobają. Jeśli usłyszysz podobną uwagę, zakoduj ją natychmiast w głowie i masz wszystko podane, jak na tacy!

2. Dobierz odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego

Kolejną ważną kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę, wybierając pierścionek zaręczynowy, jest jego rozmiar. Jeśli nie kupowałeś nigdy przedtem tego typu biżuterii swojej partnerce albo nie pamiętasz już jego wielkości, będziesz miał nieco trudniejsze zadanie. Wszystko jest jednak do zrobienia.

Możesz zmierzyć jeden z jej pierścionków i na tej podstawie kupić kolejny. Pamiętaj tylko o tym, aby był to element biżuterii noszony na konkretnym palcu, czyli serdecznym. Jeśli Twoja wybranka nie nosi pierścionków, możesz w sklepie zachęcić ją do przymierzenia jednego z modeli i zapamiętać rozmiar. 

Dobrym sposobem jest także zapytanie o rozmiar przyjaciółki lub siostry. Być może któraś z nich robiła już Twojej partnerce podobny prezent. Bliska osoba może Ci także pomóc dowiedzieć się innych rzeczy, dotyczących wymarzonego pierścionka. Kobiety często rozmawiają na podobne tematy, dlatego warto wtajemniczyć kogoś, kto pomoże Ci przeprowadzić całą operację.

3. Sprawdź dobrze jakość złota oraz kamieni

Ostatnią ważną kwestią jest wybór dobrej jakości materiałów, z których jest zrobiony pierścionek zaręczynowy. Najlepszym wyborem jest złoto, ponieważ jest ponadczasowe i szlachetne. Jeśli nie chcesz typowego złotego koloru, postaw na białe złoto. Najczęściej wybierana próba to 585, która zapewnia odpowiednią trwałość, przy stosunkowo dużej zawartości czystego kruszcu. 

Jeśli poszukujesz pierścionka z brylantem, zadbaj o to, aby miał niezbędne certyfikaty, określające jakość kamieni. Jeśli będziesz się kierować powyższymi wskazówkami, na pewno wybierzesz idealny pierścionek zaręczynowy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here