Kosmetyki do oczyszczania twarzy – które wybrać?

2
1438
fot. pexels.com

Prysznic całego ciała to podstawa. Rano intensywnie rozbudza, wieczorem, uspokaja i wycisza. O ile jednak w tym przypadku, wystarczy emulsja do mycia i balsam, o tyle w przypadku mycia twarzy, sprawa jest bardziej złożona. Już tłumaczę dlaczego. 

Codzienne mycie- po co?

Oczyszczanie twarzy powinno wejść w nawyk każdemu. I to zarówno podczas codziennej porannej pielęgnacji jaki i przy okazji wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych. To również podstawa domowego SPA. Tak jak mycie zębów i dbanie o włosy. Zarówno poranny, jak i wieczorny demakijaż to absolutne „must to do”, jeżeli chcemy się cieszyć zdrową i zadbaną cerą. Po co? Dzięki temu pozbędziemy się resztek sebum, zabrudzeń i innych nie zawsze widocznych gołym okiem zabrudzeń. Po właściwym oczyszczeniu, tworzymy zdrową przestrzeń na kolejny krok, czyli nakładanie serum i krem. Zacznijmy jednak od początku. Kosmetyki do oczyszczania twarzy – oto przegląd najważniejszych.

Krok pierwszy – demakijaż

Kobiety mają różne, często bardzo indywidualne podejście do demakijażu. Jedne będą używać olejków, inne żelu, a jeszcze inne płynu micelarnego. Każde z tych narzędzi jest skuteczne, a odpowiednio dobrane, będzie niwelować podrażnienia skóry i wypryski. 

Olejek do demakijażu

to ekologiczna odpowiedź na standardowe żele do mycia twarzy. Wielbiciele wegańskich kosmetyków z pewnością dobrze je znają. Czyszczenie twarzy metodą OCM to świetna sprawa nie tylko dla wrażliwej cery. Jej zaletą jest to, że nie narusza naturalnej warstwy ochronnej skóry. Zamiast działać inwazyjnie, rozpuszcza nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia. Jedynym minusem jaki widzę, jest cena. Oleje do demakijażu to jedne z najdroższych produktów w tym zakresie. Warto jednak polować na promocje na kosmetyki. Kosmetyki do oczyszczania twarzy również bywają na promocjach! Jeżeli jednak nie olejek, to może najprostszy…

Kosmetyki do oczyszczania twarzy
fot. pexels.com

Żel do mycia twarzy

tutaj masz całą gamę powszechnie dostępnych kosmetyków. Będą i te dla cery wrażliwej i dla suchej. Wegańskie, naturalne, ekologiczne, zwykłe, premium, a nawet kosmetyk MED. Przy wyborze kieruj się nie tyle ceną, co rzeczywistymi potrzebami swojej skóry. 

Płyn micelarny

to alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie lubią myć swojej twarzy wodą, albo też mają na tyle twardą wodę, że ich zwyczajnie podrażnia. Dobry płyn micelarny w szybki sposób rozprawi się ze wszystkimi zabrudzeniami, pozostawiając skórę czystą i gotową na kolejne etapy pielęgnacji. Pamiętaj, że płyn micelarny zawsze należy zmyć, by nie pozostały na twarzy resztki brudu. 

Krok drugi – tonizowanie

Tonik jest niezbędny, jeżeli chcemy zadbać o właściwe pH skóry. Jako, że właściwy współczynnik pH oscyluje wokół 5, a mydło czy żel do twarzy może mieć współczynnik koło 10 – 12, należy przywrócić skórze jej właściwe proporcje. I w tym celu właśnie używa się toniku do twarzy. Nakładamy go na wacik lub też spryskujemy za pomocą atomizera. Następnie czekamy aż się wchłonie. Alternatywą dla nie do końca naturalnego składu toniku jest hydrolat. Zamiast chemicznych składników, ma w sobie esencję płynące wprost z wyciągów z ziół i z kwiatów. Działanie ma podobne. To, co w końcu wybierzesz, zależy tylko od twoich indywidualnych preferencji. 

Krok trzeci – nakładamy serum

Dobrze dobrane serum do twarzy to skarb. Nigdzie nie jest powiedziane, że bez serum twoja skóra nie będzie odpowiednio odżywiona. Jednak dobrze dobrany kosmetyk z tego zakresu potrafi w świetny sposób podkreślić i wzmocnić działanie kremu. Co istotne, przy nakładaniu serum nie kieruj się ilością. Lepiej nałożyć 3 cienkie warstwy tego silnie skoncentrowanego kosmetyki, niż 1 ale bardzo grubą. W tym przypadku mniej znaczy więcej.

Kosmetyki do oczyszczania twarzy
fot. pexels.com

Krok czwarty – dobry krem nawilżający

Jest jeden punkt wspólny dla wszystkich rodzajów pielęgnacji, bez względu na wiek i stan skóry. Nawilżanie. Odpowiednio nawilżona skóra będzie jędrna, promienna i wypoczęta. Po nałożeniu serum, odczekaj chwilę aż się wchłonie i przystąp do nałożenia dobrego kremu nawilżającego. Tu również nie przesadzaj z ilością, chyba, że masz do czynienia z kremem- maską na noc. Wtedy sobie nie żałuj. Na noc możesz sobie również zaaplikować, zamiast standardowego serum, oleje naturalne do pielęgnacji twarzy. Na rynku kosmetycznym mamy ich całkiem szeroką gamę. Od oleju z pestek malin, przez awokado, kokos, pestki moreli aż na oleju z konopii kończąc. 

Zapewne, gdy czytasz te wszystkie kroki, mylnie zakładasz, że codzienne oczyszczanie twarzy to proces bardzo czasochłonny. Nic jednak bardziej mylnego. W sumie zajmuje nie więcej niż 5 minut, czyli tyle, ile przeznaczasz na codzienne przeglądanie wiadomości w telefonie. Może warto jednak poświęcić ten czas na coś innego i zrobić coś dobrego dla siebie? Skóra z pewnością Ci się odwdzięczy! 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here