Makijaż permanentny. Co to jest i czy warto?

0
425
Makijaz permanentny
fot. pexels.com

Makijaż to nieodłączna część kobiety. Każda z nas, w mniejszym lub w większym stopniu lubi korzystać z dobrodziejstw kosmetycznych, by podkreślić walory swojej urody. Ponoć statystycznie, miesięcznie poświęcamy mu około 24 godziny. Makijaż potrafi naprawdę pochłonąć mnóstwo czasu. Może więc tak go zaoszczędzić?

Taką formą zaoszczędzenia czasu może być makijaż permanentny. Dzięki niemu, mamy niejako na stałe podkreślone określone elementy naszej twarzy – usta, oczy, brwi albo też górną linię rzęs. Czy warto zdecydować się na taki zabieg?

Makijaż permanentny, co to?

Nazywany jest inaczej makijażem korygującym trwałym. To zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, polegający na wprowadzeniu odpowiednich kolorystycznych barwników pod skórę. Wykonany prawidłowo, utrzymuje się na skórze od 1,5 do 2 lat. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg, aby wzmocnić kolory. 

Dla kogo?

Zwolennicy makijażu permanentnego dowodzą, że dzięki temu zabiegowi oszczędza się czas i pieniądze. Czas, bo nie musisz tracić czasu ani na poranne malowanie, ani na wieczorny demakijaż. Do tego, rankiem możesz dłużej pospać, albo też w spokoju napić się porannej kawy czy chociażby pomedytować. No i zawsze wyglądasz tak, jakbyś była z makijażem. Nawet pod prysznicem. Oszczędność pieniędzy wynika z faktu, że nie kupujesz już kosmetyków, którymi podkreślasz teraz swoje walory za pomocą makijażu permanentnego.

Makijaz permanentny
fot. pexels.com

Przeciwnicy mówią z kolei, że taki makijaż jest jak tatuaż, którego nie jest tak zmyć. Do tego, jest to bolesny zabieg, po którym należy stosować specjalne kosmetyki aby uniknąć podrażnienia skóry. I nie zawsze pomagają tu dermokosmetyki. Raczej nie sprawdzą się tu popularne kosmetyki MED. Z pewnością również zabieg wpływa na codzienną poranną pielęgnację i wieczorne rytuały pielęgnacyjne.

Jak przebiega zabieg makijażu permanentnego?

Pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym to zazwyczaj rozmowa z kosmetyczką przeprowadzającą zabieg. Robi ona wywiad zdrowotny, sprawdzając tym samym, czy nie ma ewentualnych przeciwskazań co do zabiegu, takich jak cukrzyca czy wysokie ciśnienie tętnicze. Następnie rozmawia z klientką o efektach, jakie chce osiągnąć po zabiegu. Druga wizyta, to już sam zabieg. Polega on na wprowadzeniu barwnika pod skórę igłą. Następuje to rzecz jasna po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Całość trwa od 1 do 3 godzin, w zależności od zakresu działań kosmetycznych. Po kilku dniach od zabiegu, na skórze z nowym makijażem pojawiają się strupki. Absolutnie nie należy ich zdrapywać. Gdy same odpadną, klientka wraca do zakładu kosmetycznego na ewentualne uzupełnienia w pigmentacji i dokonania ostatecznych korekt. 

Ile to kosztuje?

Wszystko zależy od gabinetu kosmetycznego jaki wybierzesz. Moja rada jest jedna- na tym nie warto oszczędzać, bo źle wykonany makijaż permanentny może uszkodzić skórę i doprowadzić do komplikacji, które będą się leczyć latami.

Makijaz permanentny
fot. pexels.com

W zależności od metody, jaką będzie wykonywany zabieg, cena makijażu brwi to około 1200,00 zł. Usta około 1400,00 zł, linia rzęs w granicach 1000,00 zł. Zabieg nie należy więc do rzeczy tanich, jednak warto zobaczyć, że wykonuje się go na dłuższy okres czasu. 

Czy taki makijaż jest na zawsze?

Odpowiedź brzmi: nie. Makijaż permanentny można usunąć metodą laserową albo specjalnymi preparatami. Wiąże się to więc z kolejnymi wizytami w zakładzie kosmetycznym, cyklami zabiegów i następującą po nich odpowiednią pielęgnacją. Dlatego też, jeżeli ten stały makijaż się znudził, spokojnie możesz go usunąć. Oczywiście za odpowiednią ceną. Usuwanie makijażu permanentnego to koszt w granicach od 1500,00 zł do nawet 10 000 zł.

Warto czy nie do końca?

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Perspektywa poranka bez eyelinera, kredki do brwi i nawet najbardziej trwałej szminki do ust jest kusząca. Sam makijaż zamykałby się wtedy w palecie cieni i tuszu do rzęs. Jeżeli zdecydujesz się na cienie w kamieniu, nie zapominaj o pędzlach do makijażu i odpowiedniej metodzie czyszczenia pędzli do makijażu

Z pewnością uszczuplił by się również rozmiar kosmetyczki. Jest to jednak zabieg jak każdy inny, niosący za sobą ryzyko powikłań. Do tego, mimo że teoretycznie można go usunąć, zostaje z nami na dłuższy czas. Nie mówiąc już o całkiem sporym wydatku. Jeżeli podejmiesz decyzję o zrobieniu tego makijażu, postaw na sprawdzony salon kosmetyczny, z w pełni wykwalifikowanym zespołem, który da ci pewność, że zabieg będzie profesjonalnie zrobiony. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here