Gdzie kupić dobry krem dla niemowląt?

1
841
dobry krem dla niemowlat
fot. pixabay.com

Nowo narodzone maleństwo ma bardzo delikatną skórę. Nic dziwnego, że w sklepach mamy specjalną półkę pod nazwą kosmetyki dla dzieci. A na niej, wszelkiego rodzaju emulsje do kąpieli, balsamy, maści i pudry. Dobry krem dla niemowląt to taki trochę James Bond wśród całej tej gamy specyfików. Jest od wszystkiego, niezawodny i skuteczny. Jak jednak wybrać ten najlepszy?

Wrażliwa skóra noworodka

W pierwszych miesiącach życia, niemowlakowi szkodzi wiele z tych rzeczy, które na które w przyszłości może nawet nie zwracać większej uwagi. Będą to intensywne promienie słoneczne, silny wiatr, mocny mróz, czy chlorowana woda. Dodajmy do tego jeszcze zbyt gorącą kąpiel, za chłodną kąpiel albo też…za długi czas przebywania w wodzie. Mogą to być również wszelkiego rodzaju detergenty, klimatyzacja czy zbyt suche powietrze w pokoju. Paradoksalnie, takim czynnikiem może być dobry krem do rąk jakiego używa młoda mama, albo też uniwersalne perfumy na każdą okazję. Dlatego też, dobry krem dla niemowląt musi być naprawdę skuteczny i chronić skórę przez wieloma bodźcami.

Po co dziecku krem?

Przede wszystkim dla ochrony przed tymi wszystkimi czynnikami, które mogą podrażnić jego wrażliwą skórę. Dodatkowo, dobry krem dla niemowląt sprawia, że skóra jest nawilżona i odżywiona. Do tego, szybko reaguje kojąco na wiele zmian skórnych, które pojawiają się niezależnie od dziecka – np odparzenie po pieluszce, potówka po przegrzaniu. Niestety, te dwa ostatnie aspekty są wpisane w codzienność malucha. Pewnych rzeczy po prostu nie uniknie żadna świeżo upieczona mama. Krem jest potrzebny na każdym etapie życia. Zagadnienie kosmetyki a wiek jest aktualne. Bez względu na to, czy to niemowlę, które potrzebuje kosmetyków dla noworodków, czy dorosły mężczyzna z silnie działającym kremem do twarzy dla mężczyzn

dobry krem dla niemowlat
fot. pixabay.com

W Internecie pokutowało przez długi czas przeświadczenie, że jeżeli nic się nie dzieje, to lepiej nie używać żadnych kosmetyków. Jednak biorąc pod uwagę fakt, jak szybko zmienia się środowisko w którym żyje dziecko, takie przekonanie ma krótkie nogi. Idąc zimą czy latem na spacer z dzieckiem, nie sposób pominąć odpowiedni krem z filtrem ochronnym. Dodatkowo, w codzienną kąpiel wpisuje się przecież łagodna emulsja do mycia. 

Dobry krem dla niemowląt – czyli jaki?

Przede wszystkim prosty składem a skuteczny. Nie może również być zbyt inwazyjny i agresywny w działaniu. Pamiętajmy, że to rzecz mająca chronić przed zjawiskiem podrażnienia skóry. O ile kiedyś, bardzo popularna była oliwka dla niemowląt, jako remedium na wszystkie czynniki drażniące, o tyle obecnie producenci bardziej skłaniają się ku prostemu rozwiązaniu jakim jest krem nawilżający. Coraz popularniejsze są również emolienty – dermokosmetyki zapewniające z jednej strony łagodne działanie, a z drugiej, kompleksową pielęgnację skóry. Emolienty natłuszczają skórę, zapewniając jej jednocześnie odpowiedni poziom nawilżenia. Łagodzą również podrażnienia, a o to w tym najbardziej przecież chodzi. Nie można również zapomnieć o wrażliwej skórze głowy – odpowiedzią na jej potrzeby są dermokosmetyki do włosów

Gdzie kupić najlepszy krem?

Bogatą ofertę prezentują drogerie stacjonarne, które mają na swoich półkach zarówno kosmetyki takich marek jak Johnson&Johnson, Nivea czy Bioderma. Drogerie internetowe mają szerszy asortyment jeżeli chodzi np o wegańskie kosmetyki, takich firm jak Anthyllis Baby, Apeiron Auromere czy Hagi Baby. Dobry krem dla niemowląt znajdziemy również w aptekach. Często właśnie tam można najłatwiej kupić kremy do największych zadań specjalnych. Wielofunkcyjne, które łączą ze sobą wielostronne działanie i szybki efekt. Niestety, te bywają droższe od zwykłych kremów pielęgnacyjnych. Ale, czego się nie robi dla dziecka? Zwłaszcza, gdy istnieją medyczne przesłanki sugerujące, że maleństwo potrzebuje większej niż ta standardowa pielęgnacji?

dobry krem dla niemowlat
fot.pixabay.com

Wydawać by się mogło, że temat – dobry krem dla niemowląt, nie może wzbudzać wielu sensacji. Jednak wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum dla młodych mam, by przekonać się, że tak prosty temat staje się przysłowiową kością niezgody dla większości tam piszących. Ostatnia więc rada – nie zawsze to, co najdroższe, jest najskuteczniejsze. Tak jak my, dorośli, mamy różne rodzaje skóry, tak i noworodek jest jedyny w swoim rodzaju. I to, co dobrze działa na jednego, niekoniecznie będzie się sprawdzać u drugiego. Najlepiej po prostu sprawdzać, a gdy w ręce wpadnie odpowiednia linia pielęgnacyjna, trzymać się jej dłuższy czas.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here