Dobry krem do rąk – dlaczego jest ważny nie tylko zimą?

2
1696
Dobry krem do rak
fot. pixabay.com

Damska torebka to prawdziwa skarbnica wszystkiego, co jest naprawdę, absolutnie niezbędne. Bez czego zwyczajnie nie można się nigdzie ruszyć. Z pewnością jedną z takich rzeczy jest krem do rąk. Jak wybrać ten najlepszy? Już podpowiadam!

Dobry krem do rąk zawsze był przyjacielem kobiecych dłoni, Ale teraz, gdy żel antybakteryjny wpisał się już na stałe w naszą codzienność, jest niezbędną rzeczą dla wszystkich. Bez względu na płeć czy wiek. 

Po czym poznać kiepski krem do rąk?

Przeglądając fora internetowe oraz słuchając wypowiedzi wielu, można dojść do pewnych wspólnych wniosków. Po pierwsze, krem nie może pozostawiać na skórze tłustego filmu. Ten wyczuwalnej, lecz niewidzialnej warstwy, która wprowadza dyskomfort u użytkownika. Po drugie, musi się relatywnie szybko wchłaniać. Wyjątkiem są kremy-maski na noc, które stosujemy nakładając grubą warstwę kremu na dłonie a następnie bawełniane rękawiczki. Lecz w ciągu dnia, długie wchłanianie się produktu jest zupełnie niedopuszczalne. Po trzecie – efekt suchych dłoni – czyli stosujesz krem raz, a po krótkim czasie musisz kolejny i kolejny, bo czujesz, że dłonie wysuszają się szybciej niż przed stosowaniem preparatu. Taki krem nadaje się do kosza, a nie do dbania o nasze dłonie. 

Dobry krem do rak
fot. pexels.com

Jakie składniki musi mieć skuteczny krem?

Przyjrzyjmy się zadaniom, jakie ma wykonać. To ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak zmiana temperatur, otarcia. Jest również swego rodzaju płaszczem ochronnym, chroniącym skórę dłoni przed nadmiernym wyparowaniem wody. Bo taki krem do rąk działa trochę na takich zasadach jak krem nawilżający. 

Wieczna odpowiedź, czy wybrać krem naturalny czy też z chemicznym składem, pozostaje nierozwiązana. A to z tej prostej przyczyny, że to ty musisz wiedzieć, jakie składniki działają na ciebie najlepiej. Ostrzegam tylko przed chwytami marketingowymi producentów – nie każdy kosmetyk MED jest wyrobem medycznym. Ponadto, nie wszystkie kremy z popularnym ostatnio napisem skin food, to produkty naturalne. 

Krem czy może masło do dłoni?

Nie wspomniałam jeszcze o jednej istotnej kwestii. Konsystencja jaką ma dobry krem do rąk również ma znaczenie. Znajdziemy go w postaci musu i pianki. Bywa w postaci masła, a nawet galaretki. Z moich osobistych doświadczeń wynika, że najsłabiej w działaniu wypadają popularne ostatnio pianki i musy. Po nie sięgam najczęściej latem. Jednak gdy wkraczają jesienne chłody, w mojej torebce ląduje treściwy krem do rąk, który jest bardziej skoncentrowany na działaniu. Na noc natomiast, lubię sobie wklepać w dłonie coś cięższego składem i postacią. Masło do rąk sprawdza się tym przypadku doskonale. 

Dobry krem do rąk na podrażnienia?

Gdy pojawiają się naprawdę widoczne podrażnienia skóry, łącznie z krwawiącymi pęknięciami, swędzeniem i łuszczącą się skórą, to znak, że dzieje się coś bardzo niedobrego. Do gry wchodzą wtedy albo dermokosmetyki do skóry wymagającej, albo też wysoko skoncentrowane maści z konkretnymi witaminami. Jeżeli jednak ten stan podrażnienia dłoni utrzymuje się przez kilka dni, warto skonsultować go z dermatologiem. Być może też, w twoim otoczeniu pojawiły się jakieś czynniki silnie alergizujące lub też powodujące mocne podrażnienia. Wykluczenie ich spowoduje, że skóra dzięki odpowiedniej intensywnej pielęgnacji, wróci do swojej pierwotnej równowagi. 

Dobry krem do rak
fot. pixabay.com

Krem do rąk na lato?

O ile zimą skóra dłoni musi poradzić sobie z ciągłymi wahaniami temperatury i narażeniem na mikrouszkodzenia, o tyle latem nie ma już tego problemu. Jednak wtedy narażona jest znowu na promienie słoneczne, które w dużej ilości wysuszają skórę i narażają na powstanie plam, blizn oraz raka skóry. Jak więc dbać o skórę dłoni latem? Krem do rąk musi mieć lekką konsystencję i obowiązkowo wysoki SPF. Ma łączyć ze sobą funkcje nawilżenia i kremu z filtrem. 

Gdzie kupić dobry krem do rąk?

Znajdziesz go w każdym sklepie. Preparaty do pielęgnacji dłoni można teraz spotkać nawet przy kasie w sklepie budowlanym. Jeśli mam jednak podpowiedzieć, to lepiej kupić go w drogeriach stacjonarnych. Ma go również każda drogeria internetowa. Wegańskie kosmetyki do pielęgnacji dłoni kupisz również w większości sklepów z ekologiczną żywnością. Pamiętaj o sprawdzeniu daty ważności kosmetyków. Przeterminowane kosmetyki mogą wyrządzić wiele złego!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here