Zestawy kosmetyków – dlaczego jest to dobry pomysł nie tylko na prezent?

2
893
Zestawy kosmetykow
fot. pexels.com

Mniej więcej miesiąc przed Bożym Narodzeniem półki sklepowe zajmują wszelkiego rodzaju zestawy prezentowe z kosmetykami. Kiedy były nowością, każdy chciał je mieć. Teraz, już niekoniecznie. Jednak zestawy kosmetyków pielęgnacyjnych to nie tylko produkty w kartonowym opakowaniu. To również całe linie wyrobów, które podchodzą całościowo do pielęgnacji skóry. Czy warto je kupować?

Zestawy kosmetyków pielęgnacyjnych zawierają zazwyczaj krem nawilżający na dzień i na noc, dobrze dobrane serum serum, tonik. Nie może zabraknąć tam również kosmetyków do oczyszczania twarzy – płyn micelarny lub żel do mycia. Uzupełnieniem całej pielęgnacji jest są maseczki intensywnie pielęgnujące i peeling. Inwestycja w całą linię pielęgnacyjną jednego rodzaju może wiązać się z ryzykiem, ale też może cudownie wpłynąć na stan naszej skóry.

Ryzyko całej linii

Pojawia się w momencie, gdy nie znamy dobrze potrzeb swojej skóry albo też producenta kosmetyków jakim chcemy zaufać. Zacznijmy więc od pierwszego – dokładnego określenia jaką cerę mamy. Jeżeli jesteś nastolatką, z pewnością jest to tłusta lub mieszana. W przedziale 20-35 lat, pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, a skóra ma tendencję do przesuszania. Około 40- roku życia, skóra potrzebuje większego odżywienia i jeszcze intensywniejszego nawilżenia. Przekraczając 50-tkę, należy wybierać linie kosmetyków które również walczą z przebarwieniami. 

Wybór producenta kosmetyków to trochę inna sprawa. Jego działanie musi być spójne z wewnętrznymi przekonaniami użytkownika. Dlatego też, jeżeli nie zgadzasz się na testowanie na zwierzętach, z pewnością będziesz szukać wśród np wegańskich kosmetyków z oznaczeniem cruelty free. Albo też, jeżeli jesteś świadoma tego, że jest składnik, który cię uczula, z pewnością będziesz z uwagą czytać składy. Czasem takim czynnikiem decydującym o wyborze zestawu kosmetyków jest coś tak prozaicznego jak zapach, albo jego zupełny brak. Nie każdy lubi mocne, intensywne zapachy, bez względu na to, czy są to kosmetyki naturalne czy nie. 

Zestawy kosmetykow
fot. pexels.com

Cała linia zadba w sposób holistyczny

Nie da się ukryć, że stosowanie zestawów kosmetyków ma ogromne korzyści. Jeżeli już wybrane zostały składniki, które dobrze służą twojej skórze, teraz, wystarczy już tylko systematycznie używać. Jeżeli masz kosmetyki różnych marek na swojej toaletce, to każdy z nich w pewien sposób działa na skórę. Nie wiesz do końca, czy jeden drugiemu nie przeszkadza w lepszym działaniu. Nie masz również pewności, że stosowane razem będą działać skutecznie. Wzmaga się również ryzyko podrażnień. 

Bywa bowiem tak, że dany kosmetyk stosowany solo, działa świetnie, ale w połączeniu z innym, np serum innej firmy, może wywołać niechcianą reakcję alergiczną. Wybierając zestawy kosmetyków, dajesz sobie po prostu szansę na wykorzystanie całości potencjału, jakie drzemie w wybranej linii kosmetycznej. Poza tym, nic cię teoretycznie nie kusi, by kupić coś nowego. No i cały zapas masz w kosmetyczce. 

Zestawy kosmetykow
fot. pexels.com

Wydaje się jednak, że polityka koncernów kosmetycznych rzadko bywa nastawiona na wysoką jakość i tradycję, przekładając nad to ilość sprzedanego towaru. Dlatego też, obserwując choć trochę rynek kosmetyczny widzisz, że wciąż powstają nowe serie. Ze zmienioną nazwą (np dodaje się przydomek kosmetyk MED), albo z teoretycznie wzbogaconym działaniem. A całe zestawy kosmetyczne wychodzą ze sprzedaży. Co wtedy zrobić? Pozostaje tylko szukać alternatywnego zamiennika, który wpisze się idealnie w potrzeby naszej skóry. Albo też udać się na konsultację kosmetologiczną, gdzie dermatolog dobierze nam taki zestaw kosmetyków, który będzie idealnie wpasowany na naszą miarę. 

Wprowadzenie zestawu kosmetyków do swojej codziennej pielęgnacji to pomysł warty uwagi. Jeżeli jest dobrze dobrany, w sposób najbardziej skoncentrowany z możliwych, będzie działać bez ryzyka podrażnienia skóry. Inwestycja ta może wydać się kosztowna. Zakup tych wszystkich  produktów to spory wydatek. W zamian jednak możesz mieć pewność, że jesteś pod najlepszą kosmetyczną opieką. No i zawsze warto polować na promocje na kosmetyki. 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here